Podporujeme výměnné pobyty studentů

[su_spacer size=“30″]

Partnerství vlašimských škol Obchodní akademie a Gymnázia Vlašim s německou školou Walther-Groz-Schule Albstadt získalo v roce 2016 díky Prádelně Kyselý ještě další rozměr. Výměnné pobyty studentů uvedených škol patří již k tradici, každoročně vyjíždí čeští studenti do Německa a němečtí studenti pak tráví týden ve Vlašimi a okolí. V roce 2016 se na nás obrátila německá škola s prosbou o zprostředkování zahraniční praxe v některé z vlašimských firem. Z oslovených firem zareagovalo kladně právě vedení Prádelny Kyselý a nová spolupráce mohla začít.

partnerstvi

Na přelomu dubna a května 2016 se tak dva němečtí studenti v průběhu 14 dní seznamovali s chodem firmy, vyzkoušeli si různé pracovní pozice a získávali informace o podnikání v České republice. Ze strany firmy měli zajištěné odborné vedení a podporu, včetně podpory jazykové, ačkoliv v provozu se pak studenti museli vypořádávat s neznalostí češtiny a domlouvat se se svými spolupracovníky německy či anglicky. Ze své praxe studenti odjížděli nejen s novými znalostmi a zkušenostmi, ale i s dárkem připomínajícím jejich dočasné působiště.

Tímto bychom chtěli poděkovat vedení firmy, zvláště panu řediteli Konradu Stockerovi, za umožnění praxe a za ochotné vedení studentů v průběhu dvou týdnů, které zde strávili.

za partnerské školy Mgr. Petra Šmídlová

Diskuze