Historie a zkušenosti

Akciová společnost Prádelna Kyselý je pokračovatelem firmy Jan Kyselý, která byla založena v roce 1991 jako první soukromá prádelna na území České republiky a je ryze českou rodinnou prádelnou. Může tedy čerpat z bohatých zkušeností na českém trhu a současně využívá zkušenosti a know-how získané od mezinárodních partnerů.

V současnosti patří mezi nejvýznamnější a nejmodernější prádelny u nás. Stále se rozvíjí, modernizuje, inovuje používané postupy a zvyšuje kvalitu svých služeb. V roce 1991 měla firma 25 pracovníků, nyní ke spokojenosti zákazníků přispívá více než 100 kmenových zaměstnanců.

Hlavní sídlo společnosti se nachází ve středočeském městě Vlašim na břehu řeky Blanice. Poloha uprostřed Čech a v blízkosti sjezdu dálnice D1 umožňuje výhodné logistické plánování a širokou oblast působnosti.

Vlastní distribuční sklad v Praze zaručuje bezproblémové zásobování významných pražských zákazníků a možnost pružně reagovat na jejich přání a požadavky. Samozřejmostí jsou operativní dodávky prádla každý den včetně nedělí a svátků.

Používáním vysoce šetrných postupů v celém procesu praní, špičkové technologie a moderního strojního vybavení šetříme nejen prádlo, ale i životní prostředí. Jeho stav nám není lhostejný, proto dbáme na úspory energií, čistotu odpadních vod a vždy dodržujeme nejpřísnější ekologické normy.

Jsme držiteli certifikátů ISO 9001, ISO 14001 týkajících se řízení jakosti a ochrany životního prostředí. Jako první prádelna ve střední a východní Evropě jsme získali certifikát RABC EN 14065, který zabezpečuje řízený systém kontroly biokontaminace v průběhu celého procesu – od svozu použitého prádla přes praní, žehlení, přepravu, skladování až po manipulaci s čistým prádlem.

Kvalitu celého procesu praní a šetrné zacházení s prádlem pravidelně testuje Hohenstein Laboratories.

Výsledek naší práce pak především oceňuje řada dlouholetých zákazníků, mezi něž patří z oblasti hotelnictví  a gasro např. Hotel Marriott, The Mark Luxury Hotel nebo Hotel Sheraton. Mezi dlouholeté zákazníky v oblasti potravinářství patří např. společnost Benea s.r.o., v sektoru zdravotnictví poskytujeme dlouhodobě služby např. Psychiatrické nemocnici v Bohnicích nebo Nemocnici Rudolfa a Stefanie v Benešově.

V případě zájmu Vám rádi poskytneme další reference.