Kvalita

Klademe důraz na kvalitu a hygienu při procesu péče o prádlo. Jsme držiteli certifikátů ČSN ISO 9001 (QMS), ČSN EN ISO 14001 (EMS) a ČSN EN 14065 (RABC) týkajících se řízení jakosti a ochrany životního prostředí.

Jako první prádelna ve střední a východní Evropě jsme získali certifikát RABC EN 14065, který zabezpečuje řízený systém kontroly biokontaminace v průběhu celého procesu – od svozu použitého prádla přes praní, žehlení, přepravu, skladování až po manipulaci s čistým prádlem.

Neustálé zlepšování ve všech oblastech zajišťujeme pravidelnou obnovou řídicích a komunikačních systémů a technologického vybavení prádelny.

K údržbě textilií používáme šetrné prací programy a ekologické prací prostředky. Pro ověřování účinnosti našich technologických procesů využíváme standardizované metody:

  • použití bioindikátorů pro ověření účinnosti termodesinfekce a chemotermodesinfekce
  •  praní kontrolního klůcku za účelem stanovení šetrnosti pracího cyklu vůči pranému prádlu
  • pravidelné mikrobiologické kontroly ve všech fázích technologického procesu praní a distribuce

Naše certifikáty

 

Hohenstein Laboratories

Testy, které provedla německá laboratoř v Hohensteinu, potvrdily vysokou úroveň kvality našeho prádla a šetrnost pracích postupů. Díky těmto dvěma faktorům můžeme zaručit dlouhou životnost prádla.

PDF Protokol o zkoušce

Ekologie


Zvláštní pozornost věnujeme životnímu prostředí. Stav životního prostředí nám není lhostejný. Při zpracování prádla vždy používáme hospodárné a ekologicky šetrné chemikálie a postupy. Snažíme se využívat odpadní teplo, recyklovat používanou vodu a šetřit plyn a elektrickou energii. Vždy dodržujeme nejpřísnější ekologické normy.